Profesjonalna pomoc prawna

w zakresie dochodzenia roszczeń

 

Mimo, że od wielu lat pasażerom lotów, które nie odbyły się zgodnie z pierwotnym rozkładem, przysługuje wiele praw, zaledwie 3% z nich ubiega się na przykład o odszkodowanie za opóźniony lot. Dlaczego? Ponieważ większość pasażerów, gdy już odczeka swoje na lotnisku i finalnie opuści terminal, chce jak najszybciej zapomnieć o niedogodnościach, z jakimi przyszło się im zmierzyć. Zazwyczaj również trudno jest im określić, jaką realną stratę ponieśli. W końcu siedząc na lotnisku i czekając na boarding nie mieli zbyt wiele alternatyw i najzwyczajniej godzili się na utrudnienia w podróży. Spory odsetek pasażerów nie wie także, iż przewoźnicy zobowiązani są do rekompensowania im takich sytuacji, a nawet gdy mają tego świadomość, nie wiedzą jak zająć się sprawą i dochodzić swoich praw, a korzystanie z pomocy wyspecjalizowanych kancelarii prawnych wydaje się drogie i nie warte zachodu.

Czy na pewno?

W zależności od długości lotu i wielkości opóźnienia możesz otrzymać 250 euro, 400 euro lub nawet 600 euro.

Czy prowadzenie sprawy przez ScolaLegis jest drogie? Nie!

Płacisz tylko, gdy wygramy!

Nie pobieramy zaliczek i nie żądamy zwrotu kosztów. Nasze wynagrodzenie stanowi prowizja od kwoty, którą dla Ciebie wywalczymy. Wystarczy, że zlecisz nam zajęcie się sprawą.

Nie masz czasu na spotkania? Nie musisz nawet do nas dzwonić. Chcemy, by współpraca z nami była dla Ciebie jak najbardziej komfortowa. Wystarczy drukarka i 15 minut czasu. Wypełnij odpowiednią ankietę, do której link znajdziesz poniżej, a my zajmiemy się Twoją sprawą.

Sprawdź, jakie świadczenia Ci przysługują.

 

 

Odszkodowanie za opóźniony lot

Jeśli Twój lot został opóźniony o co najmniej 3 godziny z winy przewoźnika, należy Ci się pomoc i odszkodowanie.  Awaria samolotu, oczekiwanie na załadowanie bagażu lub dodatkowych przesyłek, tankowanie – wszystkie wskazane przyczyny opóźnienia stanowią o odpowiedzialności przewoźnika.

(Wypełnij ankietę)

Odszkodowanie za odwołany lot

Sporadycznie Twój lot może zostać odwołany. Również w tym przypadku należy Ci się pomoc, zwrot kosztów, zmiana planu podróży lub odszkodowanie, którego wysokość uzależniona jest od tego kiedy przewoźnik odwołał lot.

(Wypełnij ankietę)

Odmowa wpuszczenia na pokład

Jeśli w samolocie brakuje miejsc, przewoźnik może nie wpuścić części pasażerów na pokład. W pierwszej kolejności ochotników, z którymi uzgodni warunki rekompensaty i pomocy, a następnie, część pozostałych pasażerów. Jeśli nie zostałeś wpuszczony na pokład wbrew swojej woli (nie byłeś ochotnikiem), należy Ci się odszkodowanie, zwrot kosztów podróży lub zmiana jej planu.

(Wypełnij ankietę)

 

 

 

Przeczytaj:

Regulamin – odszkodowania lotnicze